Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/kei/public_html/stron.x14.eu/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Sportowa męska elegancja Wesele 2018

Co zamiast garnituru na wesele?

sportowa-elegancka-meskaWesela są przyjęciami, na których z reguły widuje się mężczyzn w garniturach. Jest to bezpieczny ubiór, nie narażający nikogo na śmieszność, jeśli jest odpowiednio dobrany no i spełnia taką samą funkcję jak sukienka koktajlowa w garderobie kobiety. Na pewno pan młody pod tym względem nie może być wyjątkiem. Dla niego taki strój jest najlepszym z możliwych. Garnitur ślubny podkreśla rangę wydarzenia i jest tak naprawdę jedynym strojem na tę okazję. A co jeśli jesteśmy zaproszeni na wesele do kolegi czy koleżanki albo siostra lub brat bierze ślub, a my tak nienawidzimy garniturów?

Czy jest jakieś wyjście pośrednie, pozwalające się ubrać z klasą, z pominięciem męskiego kanonu? Pewnie wiele osób kręci głowami albo myśli sobie takie rzeczy to się widuje tylko w filmach – pójść na wesele nie będąc w garniturze to jednak nie pasuje? Uczucia pewnie są mieszane u każdego, kto głębiej się nad tym zastanowi. Racjonalnie rzecz ujmując garnitur towarzyszy każdemu mężczyźnie prawie od dziecka. Najpierw strój komunijny, potem garnitury na egzaminy, garnitur na studniówkę, szykowny strój do pracy w biurze itd. Trudno zatem przerzucić się ze stereotypowego myślenia i wyłamać nieco ze sztywnych bądź co bądź reguł. Otóż moda jest coraz bardziej łaskawa dla tych, którzy najchętniej wyrzuciliby na zawsze garnitur ze swojej szafy. Tego oczywiście zrobić się nie da, ale można skomponować elegancki ubiór na wesele zastępujący garnitur. Dzisiaj bardzo modne są sportowe garnitury. Wpisują się w nurt tak zwanej sportowej elegancji. To połączenie klasyki ze świeżym powiewem obecnie panujących trendów. Wyobraźmy sobie strój typu: marynarka w kolorze błękitu do tego białe spodnie proste lub w kant i eleganckie skórzane buty oraz koszula bez krawatu, łososiowa lub w odcieniu lekkiego różu. Bardzo fajne zestawienie, nowoczesne, nie sztywne a zarazem idealnie pasujące na wesele.

Powinniśmy raczej unikać jeansów i zastępować je innymi spodniami materiałowymi. Wiele z takich propozycji to spodnie z kantem, ale nieprzypominające spodni garniturowych i znacznie wygodniejsze. Zamiana garnituru na inny ubiór weselny to propozycja dotycząca nie tylko młodych mężczyzn. Na odważny krok powinni zdecydować się starsi panowie, to ich odmłodzi, doda wigoru wizerunkowi i pozwoli poczuć się modnie. Nie rezygnujmy z marynarki. Ta zawsze dobrze wypada podkreśla sylwetkę a wręcz buduje ją. Natomiast na większą dowolność możemy sobie pozwolić w kwestii doboru tego, co założymy pod marynarkę – elegancki i dopasowany t-shirt w czarnym kolorze lub też koszulę z lekko odchylonym kołnierzykiem.

Leave a Reply