Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/kei/public_html/stron.x14.eu/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Co zorganizować zamiast poprawin Wesele 2018

Co zamiast poprawin?

Co zamiast poprawinObecnie coraz więcej młodych par odchodzi od tradycji organizowania poprawin. Wesele i tak wymaga sporo przygotowań, a wszyscy są na drugi dzień zmęczeni. Można się spotkać również z takim podejściem, że zamiast hucznej imprezy robi się znacznie skromniejsze spotkanie, które nie do końca można nawet nazwać poprawinami.

Zazwyczaj na wesele przyjeżdża rodzina, która zatrzymuje się na noc w hotelu. W takiej sytuacji wypada zorganizować dla nich śniadanie lub lunch. Jeśli państwo młodzi będą mogli towarzyszyć gościom podczas takiego posiłku, to można go potraktować jako specjalne spotkanie, które co prawda niewiele ma wspólnego z tradycyjnymi poprawinami, ale na pewno jest miłe. Kolejna propozycja to zaproszenie najbliższej rodziny na obiad w dzień po weselu. Jeśli rodzina nie jest zbyt duża, to można go zrobić nawet w domu. Jednak wtedy konieczne jest gotowanie i sprzątanie. W związku z tym można po prostu zaprosić gości do restauracji. Z pewnością będzie to nieco droższe, ale za to nie będzie trzeba zajmować się przygotowaniami.

Niektórzy świeżo upieczenie małżonkowie chcą spotkać się jeszcze po weselu z najbliższą rodziną, a także z przyjaciółmi na trochę dłużej. Można wtedy zorganizować niewielkie przyjęcie w ogrodzie, albo nawet na działce. Taka impreza nie wymaga bardzo eleganckich ubrań i fryzur. Chodzi przede wszystkim o to, żeby dzielić się radością i dobrze bawić. Oczywiście dokładnie to samo można robić w klubie czy pubie. To kolejny pomysł na spotkanie po-weselne. Natomiast zaprasza się na nie po prostu najlepszych znajomych, rezerwuje kilka stolików, stawia na nich przekąski i stawia wszystkim po piwie. Czyli okazuje się, że jeśli ktoś ma naprawdę duży dylemat czy organizować poprawiny czy też nie, może zrobić coś skromniejszego i mniejszego od hucznej imprezy. Wiąże się to z zaproszeniem mniejszej ilości osób, ale tak naprawdę wielu gości nie miałoby nawet siły na kolejny dzień czy nawet tylko wieczór jedzenia, picia i tańczenia. Zresztą państwo młodzi również nie zawsze mają ochotę szaleć przez dwa dni. W końcu podczas wesela czy poprawin mają też różne obowiązki.

Leave a Reply