Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/kei/public_html/stron.x14.eu/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Co zamiast kwiatów na ślub? Wesele 2018

Czekoladki, alkohol, książki – alternatywa dla kwiatów

Na okazję ślubu i wesela zwykło się obdarowywać Państwa Młodych najróżniejszymi podarkami i symbolicznymi upominkami. Przez długie lata tradycja wymagała także wręczenia bukietu kwiatów, jednakże dziś powoli odchodzi się już od tego zwyczaju.

Obecnie na ślub czy wesele wybiera się nieco bardziej wyrafinowane upominki, niż ogromny bukiet, zresztą na dłuższą metę nietrwały, a nawet dosyć problematyczny. Jak więc powinniśmy przygotować się do zakupu ślubnego prezentu dla Państwa Młodych i co wybrać, aby uświetnić całą ceremonię?

I tak, przykładowo zamiast kwiatów z powodzeniem możemy podarować Młodej Parze… alkohol. Mamy tutaj na myśli jednakże nie jedną butelkę ulubionego trunku, lecz cały zestaw, obejmujący również kieliszki czy karafki. Wykonane z delikatnego, zdobionego szkła akcesoria oraz dobry alkohol, taki jak wino, whisky czy koniak, z pewnością trafią w gusta naszych bliskich, szczególnie w tak ważnym dniu, tym bardziej, jeśli postaramy się o dodatkowe, efektowne i pomysłowe zapakowanie takiego ślubnego upominku. Sami Młodzi na zaproszeniach często zaznaczają, że zamiast bukietów życzą sobie np. butelkę wina.

Jednakże oprócz alkoholu z powodzeniem możemy Państwu Młodych sprezentować sympatyczne maskotki. Co więcej, jeśli jesteśmy bardzo bliskimi przyjaciółmi lub członkami rodziny Panna bądź Pana Młodego, śmiało możemy wybrać dla nich żartobliwy, śmieszny gadżet, nawiązujący do małżeństwa oraz nowych obowiązków obojga Młodych. Dobrym rozwiązaniem będzie z pewnością zakup koszulek z nadrukami, czy welony Panny Młodej ze świecącymi różkami.

Ciekawą alternatywą na prezent ślubny może być także foto-książka lub album, najlepiej z samodzielnie wykonanymi zdjęciami obojga nowożeńców. Równie dobrze wykonanie takiego specjalnego albumu możemy zlecić zakładowi fotograficznemu, lub poligraficznemu, który zasugeruje nam dobór papieru, zdobień czy okładki. Z całą pewnością taki upominek okaże się nietuzinkową pamiątką, podobnie zresztą jak książki czy pamiętniki z okolicznościowymi wierszykami lub rymowankami.

Uniwersalnym prezentem, także na okazję wesela i ślubu mogą być również słodkie niespodzianki, na przykład kosze czekoladek, ogromne bombonierki lub gry planszowe dla nowożeńców, zawierające słodycze. Postarajmy się jednakże w miarę możliwości wybrać słodkości ulubione przez oboje Młodych, aby równocześnie trafić gust zarówno Panny jak i Pana Młodego.

Jeśli na zaproszeniu weselnym przyszli małżonkowie zaznaczyli, że pragną dostać w prezencie maskotki, czekoladki, płyty czy kupony lotto powinniśmy to uszanować i do prszyłowiowej koperty dołączyć właśnie taki prezent.

Leave a Reply