Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/kei/public_html/stron.x14.eu/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Jak upiąć cienkie włosy? Wesele 2018

Fryzury ślubne z cienkich włosów

fryzura-slubna-z-cienkich-wlosowCeremonia ślubna to uroczystość wymagająca wyjątkowej stylizacji, począwszy od zjawiskowej kreacji, a skończywszy na stylowej fryzurze. Nieco problematyczne w ułożeniu mogą wydawać się włosy cienkie, jednak one także mogą być bazą do efektownych i modnych fryzur. Mimo małej objętości podatne są na różnego rodzaju zabiegi stylizacyjne. Na ich optyczne pogrubienie dodatnio wpłynie tapirowanie i kręcenie, a ponadto asymetryczne cięcia, długie grzywki, farbowanie na jasne odcienie, czy używanie kosmetyków z zawartością silikonu.
Optymalna długość włosów cienkich to krótkie i półdługie pasma, choć również dłuższe kosmyki dzięki odpowiedniej pielęgnacji i wymodelowaniu mogą prezentować się korzystnie na głowie panny młodej.

Długie włosy warto skręcić na grubych wałkach tworząc delikatne fale. Należy jednak pamiętać o uniesieniu u nasady za pomocą utrwalających preparatów, które sprawią, że fryzura nie oklapnie podczas uroczystości. Część pasm z jednej strony głowy można spiąć ozdobną spinką albo elegancką broszką.

Długie cienkie włosy mogą być także bazą do czarujących loków. Wystarczy zaczesać wszystkie mocno skręcone pasma na jedną stronę (nad lewe albo nad prawe ucho) i podpiąć je wsuwkami, a drugą połowę głowy warto ozdobić kwiatkiem lub finezyjnym toczkiem.

Półdługie cienkie włosy będą się dobrze komponowały z kokiem intensywnie podtapirowanym od wewnątrz. W zależności od typu kreacji, koczek może być upięty zarówno na czubku głowy, jak i tuż nad karkiem w formie lekko pofalowanych pasm delikatnie połączonych w asymetryczny kokon.

Cienkie kosmyki najlepiej sprawdzają się w krótkich fryzurach, które nadają im optycznej grubości. Optymalne jest uczesanie „na chłopczycę” z pasmami mocno wycieniowanymi do połowy ich długości oraz odważne fryzury z wystrzyżonym karczkiem.

Wrażenie większej objętości zapewnią także klasyczne ścięcia w stylu bob – z prostą grzywką i pasmami delikatnie muskającymi po twarzy, oraz stylizacja „na pazia”, czyli mocno ugładzone i nieskazitelnie lśniące kosmyki z długą grzywką elegancko zaczesaną na bok. Ekstrawagancką propozycją dla pań o krótkich i cienkich włosach jest zadziorny irokez z pasmami figlarnie zaczesanymi do góry i utrwalonymi mocnym lakierem.

Fryzura ślubna z cienkich kosmyków może być równie efektowna jak ta wykonana na bazie długich i gęstych włosów. Konieczna jest wizyta w salonie i indywidualne dopasowanie uczesania do typu urody panny młodej. Dobry fryzjer nawet z cienkich i rzadkich pasm potrafi wyczarować imponującą trójwymiarową objętość stosując szereg trików lub sięgając po radykalniejsze rozwiązania w postaci dopinanych sztucznych kosmyków.

Leave a Reply