Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/kei/public_html/stron.x14.eu/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Buty ślubne a garnitur Wesele 2018

Jak dopasować buty ślubne do garnituru?

garnitur-slubny-a-butyMężczyzna biorący ślub nie musi martwić się o welon, bukiet ślubny, makijaż i tysiące innych spraw, które zaprzątają głowę pannie młodej. Ma zatem więcej czasu, aby w najmniejszym szczególe dopracować swój wygląd i w dniu ślubu, podobnie jak jego wybranka, wyglądać po prostu wspaniale. Oczywiście liczy się modna fryzura, zadbane ręce, dobre perfumy, jednak o eleganckim wyglądzie decyduje przede wszystkim garnitur i dodatki do niego.

Mówi się, że tak, jak dobrze dobrane buty mogą korzystnie wpływać na postrzeganie wyglądu człowieka, tak buty źle dobrane mogą zaszkodzić wizerunkowi, a nawet zupełnie go zepsuć. Zasada ta szczególnie obowiązuje w przypadku butów do garnituru ślubnego, bo po weselu nie będzie już okazji by naprawić niedopatrzenia i zaprezentować się z lepszej strony. Dobór obuwia ślubnego, tak jak samego garnituru, powinien być zatem bardzo dobrze przemyślany.

Najważniejsza jest kwestia koloru. W głównej mierze zależy on od koloru garnituru. Do stroju czarnego najodpowiedniejsze będzie obuwie czarne lub bordowe. Czerń dobrze też współgra z odcieniami grafitu. Do garnituru szarego, zarówno jasnego jak i ciemnego, srebrnego lub w kolorze stali pasują buty szare. Należy tylko pamiętać, by ich odcień był o ton ciemniejszy od odcienia spodni i marynarki. Białe męskie buty ślubne nie są może bardzo popularne, ale to nie oznacza, że są nieeleganckie lub nie pasują na tego typu uroczystość. Jeżeli tylko pan młody zdecydował się na biały lub kremowy garnitur, takie buty będą świetnym dopełnieniem stroju, zwłaszcza, jeśli ślub ma się odbyć w miesiącach letnich, w których królują przecież jasne kolory stroju i obuwia. Do garniturów w odcieniach beżu poleca się buty w kolorze karmelu, kawy z mlekiem lub whisky.

Obowiązuje zasada odwrotna do tej stosowanej przy szarościach. Buty muszą być o jeden ton jaśniejsze od koloru garnituru. Buty brązowe pasują tylko do brązowego garnituru. W żadnym razie nie należy ich łączyć z garniturem czarnym, gdyż takie połączenie w każdym przypadku uważane jest za nieodpowiednie.

To, na jakie buty mężczyzna się zdecyduje, zależy również od fasonu ślubnego stroju. Jeżeli ma to być smoking albo frak, jedyną stosowną i ogólnie przyjętą propozycją są buty ze skóry lakierowanej, koniecznie czarnej, bez zdobień i zbędnych przeszyć. W tym przypadku najelegantsza jest prostota. Do surduta również najodpowiedniejsze będą gładkie, czarne buty, ale nie lakierowane. Największą swobodę wyboru obuwia mają panowie, którzy zdecydują się na tradycyjny garnitur. Jednak także oni powinni postawić na klasykę. Natomiast zawsze wskazane jest będące wyznacznikiem elegancji obuwie sznurowane.

Leave a Reply