Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/kei/public_html/stron.x14.eu/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Suknia a garnitur Wesele 2018

Jak dopasować garnitur ślubny do sukni Panny Młodej?

moda weselnaWybór garnituru ślubnego zwykle odsuwany jest na drugi plan, ponieważ może się wydawać, że do któregokolwiek sklepu się nie wejdzie, można kupić strój odpowiedni dla każdego Pana Młodego. Nie jest to jednak prawdą, dlatego nigdy nie powinniśmy zostawiać zakupu garnituru ślubnego na ostatnia chwilę.

Czym kierować się podczas wyboru garnituru ślubnego? Przede wszystkim garnitur należy dobrać do sukni ślubnej swojej przyszłej małżonki. To kolor sukni decyduje o kolorze garnituru oraz koszuli.

Jeśli Panna Młoda zdecydowała się na zakup białej sukienki do ślubu (np. klasyczną syrenkę), powinieneś poszukać garnituru w kolorze czarnym, granatowym lub grafitowym. Garnitur powinien być trzy częściowy, jednak podczas zakupów należy zwrócić szczególną uwagę na kamizelkę, która nie może być uszyta z tego samego materiału co marynarka i spodnie. Kamizelka powinna być wykonana z ozdobnej tkaniny w białym lub srebrnym kolorze. Z tego samego materiału co kamizelka powinna być wykonana również muszka lub musznik oraz butonierka (zamiast butonierki materiałowej możesz wybrać butonierkę kwiatową). Do ciemnego garnituru zawsze należy dobierać czarne buty i w takim samym kolorze pasek do spodni.

Jeśli Panna Młoda zdecydowała się jednak na sukienkę ślubną w kolorze ecru (np. princeskę), musisz szukać garnituru w odcieniach brązu. Koszula nie może być biała, ponieważ przy niej sukienka Twojej Pani Młodej będzie wyglądała na starą i zniszczoną – powinna mieć raczej kolor kremowy lub ecru. Garnitur powinien składać się z trzech części, jednak kamizelka powinna być uszyta z innego materiału niż marynarka i spodnie, powinna mieć kolor złoty lub ecru. Z tego samego materiału powinna być wykonana muszka oraz butonierka.

Podczas wyboru koszuli do garnituru należy zwrócić uwagę na długość mankietów, które powinny wystawać spod rękawów marynarki na około 1,5 cm (dzięki temu widoczne są eleganckie spinki do mankietów). Jeśli decydujesz się na musznik zamiast muszki czy tradycyjnego krawatu, pomyśl o koszuli z kołnierzykiem we włoskim stylu.

Leave a Reply