Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/kei/public_html/stron.x14.eu/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Jak zorganizować wesele? Wesele 2018

Jak obniżyć koszty wesela?

slub-i-weselePrzygotowanie wesela zazwyczaj pochłania sporą część budżetu. Nic więc dziwnego, że Państwo Młodzi razem ze swoimi rodzicami poszukują pomysłów na obniżenie kosztów organizacji całego przyjęcia.I chociaż nie jest to łatwe, to jednak możliwe.

Jedną z propozycji może być nawiązanie współpracy z profesjonalnym konsultantem ślubnym, który pomoże nam oszacować koszty wesela i zobaczyć, w jaki sposób je zminimalizować.

Chociaż weselny savoir vivre jasno precyzuje, za co płaci Pan Młody, a jakie wydatki ponosi rodzina ze strony Panny Młodej, to jednak w rzeczywistości nie zawsze już trzymamy się tych zasad.

Według dawnych obyczajów Pan Młody powinien wziąć na siebie między innymi koszty związane z zapewnieniem transportu do ślubu oraz z kupnem wiązanki dla przyszłej żony. Co więcej, znane są także inne obowiązki Pana Młodego, zgodnie z którymi to właśnie rodzina z jego strony powinna kupić napoje alkoholowe.

Jednak na chwilę obecną coraz więcej rodzin decyduje się na podzielnie kosztów na pół, gdyż w ten sposób jest po prostu sprawiedliwie. Zanim jednak w ogóle przystąpimy do rezerwowania lokalu weselnego i poszukiwania fotografa ślubnego, warto określić zasobność naszych portfeli.

Jak się bowiem okazuje, wiele rodzin chce swoim dzieciom zorganizować wystawne przyjęcia weselne, ponosząc bardzo wysokie koszty. Wiele rodzin nawet zadłuża się, nie wiedząc, że w rzeczywistości wystarczy poznać swoje możliwości finansowe i to właśnie do nich dopasować przyjęcie weselne. Warto więc wcześniej zastanowić się chociażby nad ilością gości, których chcielibyśmy zaprosić. To zrozumiałe, że najbliższa rodzina musi zostać zaproszona.

Być może jednak uda nam się w jakiś sposób zminimalizować liczbę gości, co będzie z kolei związane z niższymi kosztami organizacji wesela. Co więcej, warto także zapoznać się z różnymi lokalami weselnymi. Zdarza się, że w tych najbardziej luksusowych koszty zorganizowania przyjęcia są bardzo wysokie. Najczęściej podawane są ceny od osoby. Warto więc poszukać takiej restauracji, która da nam możliwość zorganizowania uroczystości na nieco niższym, ale także bardzo dobrym, poziomie. Ciekawym pomysłem na obniżenie kosztów wesela może być również samodzielne zajęcie się przygotowaniem ciast czy posiłków, aczkolwiek może to być bardzo czasochłonne zadanie.

Zorganizowanie wesela na ogół wiąże się także z kupnem kreacji ślubnych. Pani Młoda niekoniecznie musi decydować się na zakup nowej sukni, zwłaszcza, że ceny takich sukienek są dość wysokie. Może kreację bez problemu wypożyczyć. Męski strój ślubny wypożyczyć jest nieco trudniej, ale na szczęście zakup garnituru ślubnego nie jest aż tak dużym wydatkiem. Garnitur poza tym po ślubie każdy mężczyzna może jeszcze założyć.

Leave a Reply