Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/kei/public_html/stron.x14.eu/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Samodzielna dekoracja sali weselnej Wesele 2018

Jak samemu przystroić salę weselną?

przykladowy-wystroj-sali-weselnejDekoracja sali weselnej to jedno z największych wyzwań przyszłych nowożeńców. Należy zadbać o to, aby była przyozdobiona odpowiednio do charakteru całego wesela i aby goście czuli się w niej dobrze. Dekoracja nie może być przytłaczająca, ani też nazbyt tandetna (efekt taki możemy uzyskać zwłaszcza po wybraniu zbyt wielkiej ilości kolorów i rodzajów ozdób). Pamiętajmy także, iż dekoracja powinna pasować do charakteru pomieszczenia, w jakim odbywa się zabawa. Jeżeli wesele odbywa się w eleganckim, starym dworku, lepiej postawić na przykład na dekoracje z żywych kwiatów i organzy. Inaczej będzie w przypadku remizy, do której bardziej pasują balony i kolorowe ozdoby z bibuły.

Część par decyduje się na wynajęcie dekoratorów, którzy odpowiednio ozdobią salę. Jest to wygodna i bezpieczna metoda, gdyż nie musimy się niczym martwić, ani tracić czasu, jednakże wynajęcie dekoratora wiąże się z kosztami, a przecież większość z was chce je jak najbardziej ograniczyć. Dlatego zachęcamy was do samodzielnego dekorowania nie tylko sali weselnej, ale również innych ważnych ślubnych i weselnych elementów. Zobaczycie, że wcale nie jest to trudne, a dzięki waszemu wkładowi ozdoby będą niepowtarzalne, zaś sama praca sprawi wam mnóstwo radości i satysfakcji. Zobaczycie też, ile można zaoszczędzić!

Wystrój sali weselnej

Najpiękniej prezentują się sale, w których stawiamy na jak najmniej rodzajów ozdób (np. tylko kwiaty i organza lub tylko balony) w dwóch, trzech kolorach, pasujących do koloru ścian. Coraz więcej osób odchodzi od dekorowania sali balonami, stawia zaś na girlandy z kwiatów, ozdobne wstęgi/organzę. Jest to wyjątkowo elegancka dekoracja. Girlandy z kwiatów możemy umieścić w wielu miejscach, np. na suficie (kilka girland łączymy ze sobą na środku sufitu, między nimi możemy także umieścić pasy z organzy). Jeżeli w sali znajdują się kolumny/filary, również można je ozdobić girlandami. Wybierzmy jednak do nich niewielkie kwiaty (np. róże).

Balustrady będą się pięknie prezentować, jeśli poręcz ozdobimy organzą i małymi bukiecikami żywych bądź sztucznych kwiatów, lub pojedynczych, większych kwiatów z łodygami, np. słoneczników (szczególnie będzie to pasować, jeżeli słoneczniki będą także stanowić dekorację samochodu, którym pojedziecie do ślubu). Na stołach mogą znajdować się wazony z żywymi kwiatami, a przez środek stołu mogą biec drobne girlandy bądź pasy z organzy. Nie zapomnijcie też o ozdobnych zawieszkach na butelki.

Jeżeli jednak wolicie dekorację z balonów, polecamy zrobienie z nich ozdobnych girland (na żyłce gęsto umieszczamy balony połączone w czwórki). Girlandy możecie umieścić przy ścianach w takiej samej odległości (od sufitu po ziemię). Natomiast sufit będzie się wspaniale prezentował, jeśli do nadmuchanych balonów przywiążecie wstążeczki różnej długości (np. od 20 cm do 30 cm). Balony przywiązujemy do żyłki umieszczonej na suficie, tak aby zapełniły cały sufit, luźno zwisając.

Leave a Reply