Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/kei/public_html/stron.x14.eu/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Delikatna biżuteria na ślub Wesele 2018

Jaka biżuteria do sukni ślubnej?

komplet-bizuterii-slubnejOd momentu, w którym mężczyzna wręczy ukochanej pierścionek zaręczynowy rozpoczyna się planowanie przez nią różnych rzeczy związanych ze ślubem. Jedną z najważniejszych jest wybranie pięknej sukni i dodatków do niej. Bardzo ważna jest również wyjątkowa biżuteria.

Podczas wybierania ślubnej biżuterii trzeba pamiętać, że ma ona stanowić dodatek do sukni i nie należy przesadzać z jej ilością oraz wielkością. Rodzaj i kształt biżuterii powinien być dopasowany do kroju sukni. Na przykład ślubna bransoleta pasuje tylko do sukni bez rękawów. Wtedy wygląda efektownie i elegancko. Najczęściej jest delikatna i zrobiona z białego lub żółtego złota wysadzanego szlachetnymi kamieniami. Bransolety mogą mieć też różne ciekawe kształty. Natomiast ważne jest, aby korespondowały one z pozostałą biżuterią, na przykład z naszyjnikiem. Z kolei kształt naszyjnika dla panny młodej powinien pasować do dekoltu. Jeżeli dekolt jest okrągły najlepiej wybrać sznur korali czy kamieni. W przypadku dekoltu trójkątnego naszyjnik czy wisiorek nie powinien zagłębiać się w niego. Jeśli suknia odsłania w ogóle ramiona można wybrać nieco bardziej masywny naszyjnik. Ślubne kolczyki stanowią również jego świetne uzupełnienie. Panna młoda może założyć zarówno wkrętki, jak i kolczyki wiszące. Trzeba tylko pamiętać, że aby były one widoczne należy odpowiednio dobrać fryzurę. W tym przypadku najlepszy będzie kok, który jest zresztą często wybierany przez przyszłe panny młode. Tego typu uczesanie umożliwia też łatwe umieszczenie ozdób ślubnych we włosach. Panie coraz rzadziej decydują się na welon. Wolą pojedyncze kwiatki lub stroiki, które pasują do ślubnego bukietu. Można też zdecydować się na jakiś rodzaj biżuterii. Najbardziej popularne są diademy. Przypominają trochę koronę, więc panna młoda może czuć się jak prawdziwa księżniczka. Zazwyczaj wysadzane są błyszczącymi kamieniami – cyrkoniami czy kryształami Swarovskiego. Jeśli jednak jest to dla kogoś zbyt bogata ozdoba może wybrać eleganckie wsuwki czy spinki ślubne. Są one pięknie ozdabiane i stanowią bardzo efektowne uzupełnienie fryzury. Zresztą zwykle nawet kilka tygodni przed ślubem panie udają się do fryzjera na próbne uczesanie. Wtedy można spokojnie zastanawiać się jaka wersja będzie najlepsza.

Kiedy przyszła panna młoda wybiera ślubną biżuterię powinna brać pod uwagę to, że musi ona być dopasowana do obrączki i ewentualnie pierścionka zaręczynowego, jeśli zostanie założony na ślub. Przede wszystkim wszystko powinno być zrobione z tego samego rodzaju metalu szlachetnego. Warto też pamiętać, że jeśli również na sukni pojawiają się jakieś ozdoby w postaci kamieni czy złotych haftów pozostała biżuteria powinna być bardzo skromna lub ograniczać się nawet tylko do obrączki.

Leave a Reply