Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/kei/public_html/stron.x14.eu/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Komplet biżuterii ślubnej Wesele 2018

Od pierścionka zaręczynowego po obrączki ślubne

Dla przyszłej panny młodej przygotowania do ślubu zaczynają się chwilę po zaręczynach i zabłyśnięciu na jej palcu pierścionka zaręczynowego. Obojętnie, czy zawiera on w sobie diament, brylant, cyrkonie czy inny kamyk, jednoznacznie symbolizuje on, że właśnie zaczyna się nowy rozdział w życiu dziewczyny – aktualnie narzeczonej, a za chwilę, od kiedy jej dłoń zostanie przyozdobiona ślubna obrączką, żony.

Przed przygotowującą się do ślubu białogłową stoi wiele wyzwań związanych z jej finalnym wyglądem. Oczywiście trzeba wybrać sukienkę ślubną, buty, ustalić fryzurę i makijaż. Ale całość tę muszą dopełniać dodatki ślubne, czyli cała gama biżuterii. Klasyczny zestaw składa się z kolczyków bądź klipsów, łańcuszka lub naszyjnika i bransoletki.

Kolczyki i naszyjnik dobieramy zawsze odwrotnie proporcjonalnie. To znaczy: jeśli kolczyki są długie i wiszące, naszyjnik będzie delikatny i skromny. I na odwrót – bogaty wisior skomponuje się z subtelnymi kolczykami. Dobór odpowiedniego naszyjnika zależy w znacznej mierze od kroju dekoltu sukni ślubnej, a kolczyków od sposobu upięcia włosów – ważne, aby żaden element biżuterii nie dominował, a jedynie podkreślał urodę panny młodej.

Ślubna biżuteria klasyczna wykonana jest z metali szlachetnych – złota żółtego lub coraz popularniejszego białego, srebra – oraz kamieni. Zaszczytne miejsce wśród ślubnych kruszyw zajmuje oszlifowany diament, czyli brylant. Niezrównany w swojej urodzie, majestatyczny, błyszczący jest ozdobą każdej biżuterii. Dużą popularnością cieszą się także cyrkonie, a także szafiry, turkusy i ametysty.

Osobne miejsce w hierarchii zajmują natomiast perły. Wedle symboliki ludowej nie powinny być one składnikiem ślubnych akcesoriów, ponieważ zwiastują płacz i łzy po ślubie. Wedłu symboliki wschodniej natomiast są jak najbardziej pożądane, ponieważ oznaczają nieśmiertelność, czystość, wierność, są także cenionym afrodyzjakiem.

Prawdopodobnie więc, wierzenia i przesądy należy odłożyć na bok i jeśli tylko mamy taką ochotę, skompletować nawet cały zestaw biżuterii z eleganckich perełek. Bardzo urokliwe wyglądają one wplecione pojedynczo w pasma włosów.

Biżuteria ślubna może być bardzo droga, ale niekoniecznie. Coraz więcej wychodzących za mąż dziewczyn przekonuje się do sztucznej biżuterii wykonanej najczęściej z jablonexu. Mimo że nie dorównuje ona kryształom i brylantom, potrafi być piękną ozdobą ślubnej kreacji i doskonale spełnić swoje zadanie. Udanym kompromisem między klasyką a oryginalnością jest też zamówienie ręcznie robionej biżuterii ślubnej ze sztucznych materiałów.

Comments are closed.