Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/kei/public_html/stron.x14.eu/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Ślubne dekoracje kwiatowe Wesele 2018

Oprawa kwiatowa ślubu

kwiatowa-dekoracja-kosciola-na-slubWiadomo, że ślub i wesele wymaga specjalnego zaplanowania, wiele przygotowań oraz sporo wydatków. Dotyczy to także wszelkich dekoracji kwiatowych, których zwykle nie brakuje ani na ślubie, ani na weselu. Oczywiście najlepiej zatrudnić specjalistów od układania i dobierania kwiatów, z którymi ustala się odpowiednio wcześnie wszystkie szczegóły. Dzięki temu można mieć dość dużą pewność, że wszystko będzie wyglądało ładnie, świeżo i odświętnie. Tak właśnie powinno być w tym wyjątkowym dniu – w dniu ślubu.

Wystrój kwiatowy kościoła polega na ozdobieniu ołtarza, krzeseł i klęczników młodej pary oraz ławek dla gości. Ołtarz często dekoruje się dużymi bukietami w koszach. Można też ewentualnie poustawiać mniejsze kosze z kwiatami wzdłuż kościoła, przy ławkach. Ławki, krzesła, klęczniki mają zwykle przymocowane małe wiązanki. W jakim kolorze powinny być kwiaty? Nie ma tutaj żadnych jednoznacznych reguł. Niektórzy stawiają na biel, ale wcale nie jest to konieczne. Można natomiast dobrać ze sobą kwiaty, którymi ozdabia się kościół, z tymi w wiązance panny młodej. Jeśli ma ona białą suknię bardzo często decyduje się na kwiaty w innym kolorze. Jej bukiet powinien być wyjątkowy. Może być wykonany z róż, lilii, storczyków lub z innych sezonowych kwiatków. Świadkowa ma również bukiecik z takich kwiatów, jednak skromniejszy. Kolejne bukiety i wiązanki czekają na państwa młodych zaraz po wyjściu z kościoła. Goście składając im życzenia wręczają także kwiaty.

Po uroczystości zaślubin młoda para wsiada do samochodu, który również jest udekorowany kwiatami. Najczęściej stosuje się tutaj specjalne stroiki na przyssawkach, które można łatwo zamontować na masce auta. Kwiaty często bywają sztuczne, bo słońce, wysoka temperatura czy pęd powietrza podczas jazdy mogłyby szybko zaszkodzić prawdziwym kwiatom. W końcu wszyscy przybywają na miejsce, gdzie odbędzie się przyjęcie weselne i tu także nie brakuje wyjątkowych dekoracji. Sala weselne i stoliki ozdobione są kwiatami, świecami i balonami. Czasami, szczególnie w restauracjach, pojawiają także sztuczne dekoracje florystyczne w szkle, które mają tworzyć wyjątkową atmosferę. Natomiast sztuczne lub prawdziwe kwiatki ponaszywane są na wstęgi ozdabiające salę taneczną, tworzą bukiety na każdym ze stolików, a czasem są także rozsypane na zasadzie „artystycznego nieładu” na obrusach. Oczywiście nic nie jest tutaj przypadkowe. Rodzaj, kolor, ilość i rozłożenie kwiatów jest wcześniej dokładnie zaplanowane. Szkoda, że kwiaty tak szybko więdną. Nie ma piękniejszej dekoracji niż zrobiona właśnie z nich!

Leave a Reply