Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/kei/public_html/stron.x14.eu/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Wybór koloru sukni ślubnej Wesele 2018

Suknia biała czy ecru?

suknia-slubna-biala-i-ecruPrzygotowania do ślubu trwają. Zazwyczaj rozpoczynają się na długo przed wielkim wydarzeniem. Bardzo ważnym punktem przygotowań jest oczywiście nic innego jak dobór odpowiedniej sukienki ślubnej. Przyszłe panie młode mają wiele wątpliwości co do wyboru tej najważniejszej kreacji w życiu. Jaka suknia ślubna będzie najlepsza? Koronkowa? Z gorsetem? Z trenem? Fason czy krój przysparzają wiele wątpliwości, ale najtrudniej podjąć decyzję dotyczącą koloru sukni ślubnej. Przyszłe panie młode zadają sobie więc jedno z podstawowych w tej kwestii pytań: suknia biała czy ecru?

Kiedyś panie młode nie miały takich dylematów. Każda z nich stawała przed ołtarzem w śnieżnobiałej sukni. Kolor biały miał symbolizować niewinność i czystość. Dzisiaj mało kto przywiązuje do tego wagę. Wiele kobiet decyduje się na suknie ecru, nie patrząc na zwyczaje. Nie oznacza to jednak, że zdania nie są podzielone. Znajdziemy kobiety, które uważają, że tylko biel wchodzi w grę. Inne zaś twierdzą, że suknia w kolorze ecru jest po prostu ładniejsza i bardziej elegancka. Trudno jednoznacznie stwierdzić, kto w tym sporze ma rację.

Trzeba jednak pamiętać, że przy doborze koloru sukni ślubnej sugerowanie się tylko własnymi przekonaniami nie jest najlepszym wyborem. Trzeba pamiętać o tym, że ze względu na urodę, niektórym paniom bardziej będą pasować suknie białe, a niektórym suknie w kolorze ecru. Np. panie posiadające ciemną karnację znacznie lepiej będą prezentować się w białych sukniach. Panie, które nie wiedzą, w którym kolorze będą wyglądać lepiej – powinny zmierzyć jak najwięcej fasonów sukienek krótkich i długich. Wiele przyszłych panien młodych zmienia decyzję co do koloru sukni czy jej fasonu właśnie w salonie ślubnym. Odwiedzając to miejsce, warto mieć w głowie konkretną wizję sukni. Czasem jednak się ona zmieni, gdy przymierzymy kilka czy kilkanaście fasonów i sukien w różnorodnych kolorach.

Mierzenie to podstawa. Czasem nasza wizja może nie mieć pozytywnego skutku. A czasem szalenie podobająca się nam suknia z katalogu po prostu nie będzie do nas pasować. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby suknia ślubna była przymierzana w różnorodnych rodzajach oświetlenia. Wiadomo, że inaczej kolor sukni będzie wyglądał w świetle dziennym, inaczej w żarowym czy halogenowym. W profesjonalnych i renomowanych salonach ślubnych przymiarka ma miejsce w kilku rodzajach światła. Jest to tak samo ważne w przypadku białych sukien ślubnych oraz tych w kolorze ecru. A nie można zapominać, że coraz więcej panien młodych (lubiących ekstrawagancję) wybiera też suknie w kolorach… różowym albo błękitnym!

Leave a Reply