Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/kei/public_html/stron.x14.eu/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Kozaki ślubne Wesele 2018

W kozakach do ślubu?

Letnie kozaki to buty, które budzą wiele kontrowersji. Jedni uważają, że kozaki na lato to wybryk natury, inni natomiast uważają, że jest to odważny i ciekawy pomysł. Najzacieklejsze dyskusje (szczególnie na forach internetowych poświęconych tematyce mody) dotyczą letnich kozaczków ślubnych. Tutaj internauci nie mają właściwie litości, przekrzykując się i wymyślając coraz to nowsze powody, dla których kozaczki ślubne powinny zostać zakazane lub wręcz przeciwnie zachęcają do noszenia oryginalnych kozaków na wesele!

Nie i tak kozaczkom ślubnym

Kozaczki ślubne to dość interesująca sprawa. Od jakiegoś czasu moda ślubna znacznie ewoluowała – tradycyjne długie suknie ślubne, pomału odchodzą w zapomnienie, a ich miejsce zajmują krótkie suknie ślubne, sięgające kolan lub nawet połowy ud. Idealne buty do takich kreacji to letnie kozaczki sięgające kolan lub polowy łydki. Tego typu zestaw nie będzie banalnym strojem ślubnym (jednym z wielu), ale Panna Młoda – wraz ze swoim strojem – z pewnością zapadnie w pamięć gości. Jak wynika z przytoczonych wcześniej informacji, nie wszyscy popierają entuzjazm projektantów mody, którzy stworzyli taki nietypowy zestaw ślubny. Dlaczego? Jakie argumenty podają? Przede wszystkim ludzie twierdzą, że jest to strój zbyt prowokacyjny, mało elegancki, wybierają go zwykle „puste dziewczyny”, a poza tym same kozaki na ślubie muszą być bardzo niewygodne. No cóż niektóre z tych argumentów wydają się trafne, niektóre nieco mniej. Warto podkreślić, że to czy krótka suknia ślubna zestawiona z wysokimi białymi kozaczkami wygląda mało elegancko i zbyt prowokacyjnie, zależy przede wszystkim od kroju sukni i fasonu butów.

Oczywiście haftowane kozaki ślubne lub kozaki koronkowe wyglądają niecodziennie, jednak trzeba uszanować wolę Panny Młodej, która powinna w swoim stroju czuć się nie tylko wygodnie, ale też pięknie. Moim zdaniem najlepiej wyglądają skórzane kozaki wiązane, które sięgają kolan – nie są to buty ani prowokacyjne, ani mało eleganckie, a wręcz przeciwnie – piękne i oryginalne. Do tego krótka, marszczona sukienka ślubna (może z długim trenem?), a efekt będzie wyglądał dość ciekawie – oczywiście wszystko to jednak kwestia gustu.

Drogie panie, pamiętajcie, żeby nigdy nie wybierać kozaków ślubnych, jeśli kupiona przez Was sukienka jest długa – taki zestaw nie ma żadnego sensu. Ani takie kozaki nie będą widoczne, ani zbyt wygodne. Po co się więc męczyć?

Dyskusje trwają

Dylmat wyboru odpowiedniego obuwia ślubnego jest niemałym problemem. Wydawać by się mogło, że to suknia jest najważniejsza, jednak bez wygodnych, a jednocześnie ładnych butów, ten najbardziej wyjątkowy w życiu wieczór, może nie do końca się udać…

Wniosek

Kozaki ślubne – oryginalne, efektowne, niecodzienne!

Leave a Reply