Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/kei/public_html/stron.x14.eu/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Co po zaręczynach? Wesele 2018

Zaręczyny i co dalej?

Nie da się ukryć tego, iż decyzja o wspólnym życiu dla zakochanych jest niesamowicie ważna. Jednakże zaręczyny to dopiero początek, gdyż po nich zaczyna ruszać wielka machina przygotowań do ślubu, które zazwyczaj są uciążliwe dla narzeczonych. Przede wszystkim, w pierwszej kolejności należy ustalić termin ślubu.

Z pewnością, nie jest to łatwe zadanie, gdyż zakochani zazwyczaj są ograniczeni terminami wolnymi w lokalu lub dyspozycyjnością ważnych gości, jak np. rodziców, którzy przebywają za granicą.

Kolejną sprawą jest wybór nie tylko kościoła, w którym odbędzie się ceremonia, ale i restauracji, w której zorganizujemy wesele. Oczywiście, jeżeli jest ono bardzo liczne, nie każdy lokal może sprostać naszym oczekiwaniom, a najgorsze jest to, iż na wolne terminy w restauracjach o wysokim standardzie należy czekać co najmniej 2 lata. Nie mniej trudności możemy mieć ze znalezieniem świetnego zespołu muzycznego, który będzie zabawiał gości. Nie ulega wątpliwości to, iż jego wybór odgrywa kluczowe znaczenie, gdyż rewelacyjna muzyka gwarantuje wspaniałą zabawę na parkiecie.

Trzeba powiedzieć o tym, że niezwykle uciążliwe dla zakochanych jest opracowanie listy zaproszonych gości, ponieważ zazwyczaj na początku jest ona bardzo długa i z bólem wykreśla się z niej kolejne nazwiska. Z pewnością, nie musimy tego czynić, kiedy dysponujemy ogromnymi oszczędnościami i podczas organizacji ślubu nie musimy się liczyć z kosztami. W trakcie planowania uroczystości nie powinniśmy także zapomnieć o fotografie, kamerzyście, dekoracji kościoła, wynajęciu kucharza kelnerek i innych osób niezbędnych do obsługi przyjęcia. Poza tym, młodzi się muszą jeszcze zdecydować na wzory zaproszeń i wysłać je lub wręczyć bliskim osobom z odpowiednim wyprzedzeniem, co najmniej miesięcznym. Aby uniknąć też otrzymania kilku identycznych podarunków, warto również sporządzić listę prezentów, które chcielibyśmy otrzymać.

W trakcie przygotowań do ślubu ważną rolę odgrywa strój państwa młodych. Otóż, panna młoda musi zdecydować się na sukienkę ślubną, wybrać jej kolor, krój, długość czy materiał, z którego ma być wykonana. Poza tym, musi dobrać do niej takie dodatki jak buty, welon, biżuterię, rękawiczki, a także bieliznę. Ponadto, powinna pamiętać o zarezerwowaniu wizyty u fryzjera i kosmetyczki. Natomiast pana młodego czeka wybór zjawiskowo garnituru, ewentualnie smokingu lub fraka i dodatków do stroju, np. spinek czy krawata. A, co najważniejsze, nie może być mowy o ślubie bez obrączek dla zakochanych, które powinny być jedyne w swoim rodzaju, odpowiednio dopasowane, z czym nie będzie żadnego problemu, bowiem w sklepach jubilerskich nie brakuje ślicznych wzorów biżuterii ślubnej.

Jak widać, przygotowanie uroczystości ślubnej nie jest takie proste, zajmuje nie tylko wiele czasu, ale często wymaga licznych środków pieniężnych oraz bywa niezwykle stresujące dla narzeczonych i ich rodziców, którzy pomagają im w organizacji wesela.

Leave a Reply